Dünya nüfusunun yarısından ilavesi içtimai medya kullanıyor

Tam dünyayı etkisi altına kayran koronavirüs zımnında acun genelindeki internet tasarruf oranı rekor seviyede arttı. Bu nedenle sosyal medya kullananların sayısı üstelik aynı oranda yükseldi. Digital 2020 October Küresel Statshot raporunun sonuçları açıklandı. söz konusu ifade ile global internet kullanıcı sayısı ve içtimai iletişim araçları alışkanlıkları netlik kazandı. Dünya genelindeki toplumsal medya kullanıcı sayısı 4 milyar bandını geçti. Global içtimai iletişim araçları kullanıcı sayısı  4.14 bilyon olarak belirlendi. Eksantrik tıpkı deyişle, 7,81 bilyon insana aile sahipliği işleyen gezegenimizin yarısından ilavesi toplumsal iletişim araçları kullanıyor.

Raporda düzlük düz ayrımsız başka bilgiye göre, dünya genelinde cep telefona sahip kişi sayısı 5,2 milyar, internete erişimi olan hayat sayısı ise 4,66 bilyon oldu. 

Ilkgüz ve ekim ayında gerçekleştirilen genel ağ trafiği verilerini temel alarak yapılan tıpkısı araştırma ile sunma haddinden fazla musahabe edilen genel ağ siteleri mahsus oldu. Listenin zirvesinde Google vadi aldı. Google’ı şirketin video servisi YouTube ve Facebook izleme etti. Sayısal bilgilik Wikipedia ve online alışveriş platformu Amazon ise kendilerine evvel 5’te düz buldu. Instagram: @eshteknoloji

Share: