DOĞRULUK-İŞ, 2023-2024 Kamu Şişman İş Sözleşmeleri Söve Protokolü hazırlıklarına başladı

TÜRE-İŞ Konfederasyonu, 2023-2024 dönemini havi Amme Şişko İş Sözleşmeleri Söve Protokolüne ilişik hazırlıkların, amme işçilerinin ümit ve sorunlarını çözecek şekilde olması için kapsamlı yürütüldüğünü bildirdi.

ADALET-İŞ’ten yapılan mukayyet açıklamada, amme işçileri namına 11 Ağustos 2021’de imzalanan, 2021 ve 2022 yıllarını havi Kamu Şişman İş Sözleşmesi Söve Protokolünün 31 Fasıla 2022’de sona erdiği belirtildi.

Yeni dönemde imzalanacak Kamu Şişman İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü hazırlıklarının konfederasyonun gündeminde olduğu aktarılan açıklamada, şu ifadelere düzlük verildi:

“TÜRE-İŞ, Kamu Dolgun İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünün kaşkariko ettiğimiz amme işçilerinin ümit ve sorunlarını çözecek şekilde olması için çalışmalarını şümullü yürütüyor. Bu çerçevede, HAK-İŞ Yönetim Kurulu kararıyla 2023-2024 dönemi Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Sözleşme Protokolü hazırlıklarına başlanmıştır. Tedbir çalışmalarının tamamlanmasının ardından Amme Şişko İş Sözleşmeleri Söve Protokolünün tıpkısı dakika geçmiş imzalanabilmesi için oluşturulacak eskiz çalışmamız, Çalışma ve Sosyal Asayiş Bakanlığı ve TÜHİS yetkilileri ile paylaşılacaktır.”

Açıklamada, süreci kuşatmak ve hırsızlık etmek için DOĞRULUK-İŞ Amme Dolgun İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulunun oluşturulduğu kaydedildi.

Share: