Depremzedeler ve arkalama ekipleri için soba üretiyorlar

Depremzedeler ve arkalama ekipleri için soba üretiyorlar

MANİSA – Manisa’nın Turgutlu ilçesinde ısıtma sistemleri üstüne etkin tıpkısı firma üretimine vuzuh vererek Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremden etkilenenlere ve arkalama ekiplerine arkalamak üzere soba üretimine başladı.

Turgutlu ilçesi Koşukırı Uran Bölgesinde radyatör ve ısı sistemleri üreten firma, bazen işletmelerden topladıkları variller ve metruk LGP tanklarını depremzedelerin ve arama istirdat ekiplerinin ısınma ihtiyacını iletilmek için çıkmaz sobası üretimine başladı.

Firma, meydana mevrut hareket sonrası özlük personeli ve çevredeki işletmelerde çalışanlarında desteği ile hararetli aynı çalışmaya başlayarak zelzele bölgesine koymak amacıyla çıkmaz sobaları üretiyor.

İşyeri yetkilisi Kortej Küren konuya ait yaptığı açıklamada “Afet bölgelerinde olan depremzedeler ve oradaki arkalama gönüllerinin itici albeni şartlarından yaşadıkları sıkıntılardan âlem bizde bir nebze olsun dayanaklık etmek istedik. Onlara müzaheret edebilmek adına işletmemizde üretime duruluk verip, varil ve LPG tankerlerini toplayıp sokak sobaları üretmeye başladık. Bizim ekibimiz ve bitişik firmalardan desteğe gelenlerle 10 emanet şuanda üretim yapıyoruz. Tanrı şans ederse önce tırımızı Kahramanmaraş Elbistan’a göndereceğiz. Buradaki AFAD yetkilileriyle temas halindeyiz. Ellerinde varil olan kişilerin bizlerle irtibata geçip, destek vermelerini istiyoruz.” İfadelerine kayran verdi.

GÖRÜNTÜ

– DEPREMZEDELER İÇİN SOBA ÜRETİM ATÖLYESİ GÖRÜNTÜLERİ

– DEPREMZEDELER İÇİN SOBA ÜRETİMİ ÖZNE İLETME SAHİBİ RÖPORTAJ

Görüntü kafe klasörüne MANISA_090223_ DEPREMZEDELER_VE_YARDIM_EKIPLERI_ICIN_SOBA URETIYORLAR_ST ismiyle geçildi.