Depremzedeler o anları gözyaşları ile anlattı

Depremzedeler o anları gözyaşları ile anlattı

NEVŞEHİR Şekil üssü Kahramanmaraş ve 10 ilde etkisinin görüldüğü depremin ardından Nevşehir’e getirilen depremzedeler KYK yurtlarında kalıyor.

Nevşehir Valiliği koordinesinde bölgeye mevrut depremzedeler Toyluk ve Spor Müdürlüğüne sınırlanmış Nevşehir KYK Yurtlarında; barınma, aşındırmak, çul ihtiyaçlarının birlikte ruhsal bindi, depremzede çocuklara oyun sahası oluşturularak bindi veriliyor. KYK yurtlarında mütezayit depremzedeler yaşadıklarını gözyaşları içerisinde anlattı. Elbistan’dan gelerek Nevşehir’da KYK yurtlarına yerleşen depremzedeler; “Cenabıhak razı olsun devletimizden. Burada haddinden fazla iyi durumdayız, karnımız doyuyor, sıcak ortamdayız. Cenabıhak bu acıyı tıpkı daha kimseye yaşatmasın. Milletimizin başı sağ olsun” dedi. Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinden gelen Mustafa Arslan ise yaptığı açıklamada; “Orada temas iki depremi birlikte yaşadım. 2-3 ahit araçların içerisinde kaldık. Daha bilahare zat imkanlarımızla Nevşehir’e gelerek KYK yurtlarına yerleştik. Nevşehir halkı bize temas kalem rabıt ve alakayı gösterdi. Bu hizmetten mahcup bile oluyoruz. Milletimiz temiz aynı millet, Nevşehir halkı bile bu konuda elinden gelenin fazlasını yaptı” ifadelerini kullandı.

Hatay’ın Antakya ilçesinden gelen Mehmet Turan İhlas Veri Ajansı’na yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Turan; “Nevşehir’e haddinden fazla tahakküm şartlarda geldik. Şu zaman KYK yurduna yerleştik. Burası Türkiye’nin arz mebzul mekanlarından biri” şeklinde konuştu.