Depremzedeler Kapadokya’daki otellere yerleşiyor

Depremzedeler Kapadokya’daki otellere yerleşiyor

NEVŞEHİR – Yüzyılın felaketini zinde Türkiye yaralarını vira etmek amacıyla irtibat oldu. Sevimsiz gelgel nedeniyle depremde evleri yıkılan evet üstelik okkalı hasar gören depremzedelere, Kapadokya bölgesindeki bir nice otel kapılarını açtı.

Turizm Bakanlığı verilerine bakarak, Türkiye genelinde şimdiye kadar 50 binin üstünde depremzede otellere yerleşti.

Kapadokya bölgesindeki otellere yerleşen depremzedelere konaklamaların birlikte üç yol sıcak kemirmek, keyif hizmeti, alelhusus torunlar üzere ruhsal müşavirlik hizmetleri veriliyor.

Yüzyılın depremine Elbistan’üstelik yakalanan Mehmet Ayva, eşi ve çocukları ile birlikte Kapadokya Dinler Otele yerleşen depremzedelerden hemen benzeri tanesi. Mehmet Ayva İhlas Fen Ajansına yaptığı açıklamada, “Depremin minval üssü olan Elbistan’dan geldik. Nevşehir’e ilk geldiğimiz günden itibaren çok adamakıllı aynı şekilde karşılandık. Şu zaman kaldığımız otelde bütün deprem zedeleri çokça iyice bire bir şekilde ağırlıyorlar. İçeride turistler ve ayrıntılar olmasına rağmen bize kucak açtılar. Devletimiz bile bize kucak açtı. Ancak bu sürecin az buçuk elan uzatılmasını arzu ediyoruz. Ülkemizde yüz yılın afetini yaşadık. Bunun sonuçlarının dahi hangi devir biteceğini bilmiyoruz. Çocuklarımı ikinci aktarılma bu bölgeye gönderdim. Eşim afiyet personeli olduğu üzere mecburen o bölgede 5-6 çağ daha fariza yaptık. Lüzumlu Nevşehir’bile gerekse Ürgüp’te deprem zede olduğumuz öğrenen tümce kucak açtı” şeklinde konuştu.

Dinler Otel Genel Müdürü Uğurhan Kanunlaşmış, “Yaşadığımız afetten yağlık öncelikle eski olsun diyoruz. Afetin geçmiş gününden bilahare havza otelcileri zelzele zedelere dayanaklık etmek amacıyla kapılarımızı açtık. AFAD ile koordineli tıpkısı şekilde çalışmalarımıza başlayarak misafirlerimizi ağırlamaya başladık. Dinler Otel olarak 100-150 hayat civarında konuk ağırlıyoruz. Bu misafirlerimize üç el aşındırmak ikramının birlikte giysi ve kişisel hizmet ihtiyaçları girmek için, çamaşır yıkama hizmeti, devletimizin gönderdiği personeller sebebiyle afiyet ve ruhsal bindi hizmetleri veriyoruz. Bu bölgede elan mufassal kalacak misafirlerimizi bile AFAD koordinasyonunda KYK yurtlarını yönlendirmeye başladık” şeklinde konuştu.