Depremde hayatını kaybedenlerin defin işlemleri sürüyor

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7’lik depremde oturdukları binanın çökmesi sonucu hayatını kaybeden 14 yurttaş, Nevşehir’dahi toprağa verildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde müteharrik Nevşehirli Ebubekir Fırat, ailesi ile birlikte Kahramanmaraş’ın 12 Gücük Ay ilçesinde kâin bire bir sitede eğleşme ediyordu. Eşi ve üç çocuğu ile birlikte evlerinde depreme yakalanan Fırat ailesinden kurtulan olmadı. Enkazdan çıkartılan baba Ebubekir, anne Betül, çocukları Zeynep Aytül, Elif Yağmur ve Mehmet Ali’nin cansız bedenleri zaman Nevşehir’e getirildi. Gülşehir ilçesine vabeste Gümüşkent köyünde yüzlerce kişinin katıldığı cenaze namazından sonra Fırat ailesi, köy mezarlığında bile defnedildi.

6 yabanlık Özer ailesinden keder bilgi

Adıyaman’birlikte yıkılan ayrımsız binanın enkazında küsurat 6 şahsiyet Özer ailesinden bile dağ bili geldi. Adıyaman’ın Eksisaray Mahallesi’nde canlı Nevşehirli Özer ailesinin cümlesi depremde hayatını kaybetti. Depremde yaşamını yitiren baba Zekâ Özer, temel Umu Özer ve çocukları Aydın, Patent, Veysel ve Ecrin Özer’in camit bedenleri zaman memleketleri Nevşehir’e getirildi. Özer ailesi, merkeze vabeste Kom köyünde toprağa verildi.

Adıyaman format Turgut Reis Mahallesi 120. Sokak’ta bulunan bir sitenin 14. katında durma fail Yılmaz ailesinin cansız bedenlerine üstelik ulaşıldı. 5 nefis Yılmayan ailesinden cet Ahmet Yılmaz, anne Fatma Yılmaz ve çocukları Elif, Necati ve bebekleri Hamza Yılmayan’ın keskin haberleri Acıgöl ilçesine ilişkin Karapınar kasabasını kanun boğdu. Nevşehirli baba Ahmet Yılmaz Nevşehir’in Acıgöl ilçesine sadık Karapınar kasabasında toprağa verilirken, ailenin farklı fertleri Adıyaman’dahi toprağa verilecek.

Turist rehberliği fail ağababa ve oğuldan da elem bilgelik geldi. Kapadokya bölgesinde istekli seyyah rehberliği fail Turgut Rezerv ve oğlu Ethem Sakıntı’den yara bili geldi. Adıyaman’birlikte yıkılan benzeri otelin enkazında artan baba ve oğlunun camit bedenlerine ulaşıldı. Baba ve oğlu, bugün Nevşehir’in Uçhisar beldesinde toprağa verilecek. – NEVŞEHİR