Depremde hayatını kaybedenlerin defin işlemleri sürüyor

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7’lik depremde oturdukları binanın çökmesi sonucu hayatını kaybeden 14 vatandaş, Nevşehir’bile toprağa verildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde müteharrik Nevşehirli Ebubekir Fırat, ailesi ile alay malay Kahramanmaraş’ın 12 Şubat ilçesinde bulunan aynı sitede tevakkuf ediyordu. Eşi ve üç çocuğu ile birlikte evlerinde depreme yakalanan Fırat ailesinden kurtulan olmadı. Enkazdan çıkartılan baba Ebubekir, temel Betül, çocukları Zeynep Aytül, Elif Yağmur ve Mehmet Ali’nin camit bedenleri bugün Nevşehir’e getirildi. Gülşehir ilçesine tutkun Gümüşkent köyünde yüzlerce kişinin katıldığı cenaze namazından sonra Fırat ailesi, karye mezarlığında birlikte defnedildi.

6 şahsiyet Özer ailesinden keskin haber

Adıyaman’üstelik yıkılan bir binanın enkazında artan 6 nefis Özer ailesinden dahi ızdırap olgun geldi. Adıyaman’ın Eksisaray Mahallesi’nde zihayat Nevşehirli Özer ailesinin tüm depremde hayatını kaybetti. Depremde yaşamını yitiren cet Mezhep Özer, temel Heves Özer ve çocukları Aydınlık, Berat, Veysel ve Ecrin Özer’in cansız bedenleri bugün memleketleri Nevşehir’e getirildi. Özer ailesi, merkeze mecbur Çiftlik köyünde toprağa verildi.

Adıyaman merkez Turgut Başkan Mahallesi 120. Sokak’ta mevcut benzeri sitenin 14. katında eğleşme eden Yılmayan ailesinin camit bedenlerine birlikte ulaşıldı. 5 kişilik Yılmayan ailesinden baba Ahmet Yılmayan, esas Fatma Yılmaz ve çocukları Elif, Necati ve bebekleri Hamza Yılmayan’ın yara haberleri Acıgöl ilçesine vabeste Karapınar kasabasını yasa boğdu. Nevşehirli baba Ahmet Yılmayan Nevşehir’in Acıgöl ilçesine ilişkin Karapınar kasabasında toprağa verilirken, ailenin değişik fertleri Adıyaman’birlikte toprağa verilecek.

Turist rehberliği yapan baba ve oğuldan de acı olgun geldi. Kapadokya bölgesinde istekli gezici rehberliği özne Turgut Rezerv ve oğlu Ethem Sakınım’den acı veri geldi. Adıyaman’dahi yıkılan benzeri otelin enkazında kalan cet ve oğlunun cansız bedenlerine ulaşıldı. Ağababa ve oğlu, zaman Nevşehir’in Uçhisar beldesinde toprağa verilecek. – NEVŞEHİR