Depremde hayatını kaybeden ilkokul şahsiyet familya memleketleri Isparta’da toprağa verildi

Depremde hayatını kaybeden ilkokul şahsiyet ocak memleketleri Isparta’da toprağa verildi

ISPARTA – Adana’da enkazın altında kalarak hayatını kaybeden üçü çocuk, ilkokul kişilik familya Isparta’da serencam yolculuğuna uğurlandı.

Kahraman merkezli meydana mevrut ve 10 ili etkileyen depremlerde Adana’da hayatını kaybeden 3’ü yavru ilkokul kişilik ailenin cenazeleri memleketleri Isparta’da akıbet yolculuklarına uğurlandı. Adana Çukurova Güzelyalı mahallesinde hayatiyetli ve depresyon altında artan aileden evvel adına Berra, Begüm ve Remzi Alpay çıkarıldı. Henüz sonra çiftin cansız bedenlerine ulaşıldı. Baba Mehmet Alpay, asıl Leman Alpay ve çocukları Berra (17), Begüm ve Remzi Alpay’ın cenazeleri yakınları vasıtasıyla Isparta’ya getirildi. Öz mahallesi Mekke Yetişek Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına Isparta valisi Ziyalı Baruş, Isparta Belediye Reisi Şükrü Başdeğirmen, ailenin yakınları ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı. 3’ü yavru 5 kişilik ailenin yakınları cenaze namazında ayakta durmakta külfet çekti. Alpay ailesi kılınan cenaze namazının arkası sıra toprağa verildi.

Öte yandan ağababa Mehmet Alpay’ın 10 yıl evvel Isparta’dan Adana’ya yerleştiği ve Adana Orduevinde memur yerine çalıştığı öğrenildi.