Denizli veri: Merkezefendi Belediyesi’nden Spora Bindi

Merkezefendi Belediyesi eliyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu’na kazandırılan ‘Çokça Gayeli Spor Salonu’nun açılışı düzenlendi.

Merkezefendi Belediyesi, alelhusus gençleri spora yönlendirmek üzere ilçeye kazandırdığı spor tesislerine yenisini ekledi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu’na, kestirmece 3 Milyon TL’lik maliyetle kazandırılan ‘Çok Gayeli Spor Salonu’nun açılışı yapıldı. Merkezefendi’yi ulusal düzeyde entrika fail çaplı sporculara ve bölgeye seslenme edecek olan haddinden fazla amaçlı spor salonundan hep yetişek camiası faydalanabilecek. Standartlara akıllıca olarak yapılan 648 metrekarelik yıpranmamış spor salonunda basket, voleybol, futsal, badminton ve bire bir branşlarda terbiye düzenlenecek.

“İLÇEMİZDE YETENEKLİ ÇOCUKLARIMIZIN VE GENÇLERİMİZİN OLDUĞUNU BİLİYOR, ONLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Geleceğin teminatı olan gençlere yapılan yatırımın sunu akla yatkın yatırım olduğunu söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendimizi ‘Sporun Merkezi’ yapma hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugüne kadar hele çocuklarımızın, gençlerimizin ve kadınlarımızın sporla bağırsak içe olacağı birçok organizasyon ve alan kazandırdık, kazandırıyoruz. Hemşehrilerimiz de spor faaliyetlerimize kısık bağlam gösteriyor. İlçemizde çaplı çocuklarımızın ve gençlerimizin olduğunu biliyor, onlar üzere çalışıyoruz. Onların birlikte namına, bizleri hem ülkemizde hem bile arsıulusal arenalarda piyes etmesini istiyoruz. Spor ile bağırsak içe olan; zeki, enerjik ve ahlaklı gençler ile geleceğimize güvenle bakacağız” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu Çok Amaçlı Spor Salonu’nun açılışına, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Fıkdan Aptal, Denizli Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya, Merkezefendi Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Kovan, Merkezefendi Uray Başbuğ Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan ile Fatih Coşkun, meclis üyeleri, muhtarlar, vahit müdürleri, Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basketbol Takımı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Share: