Darüşşafaka’da 8 Almanak Bütün Burslu Eğitim Fırsatı İçin Başvurular Başladı

Darüşşafaka Terbiye Kurumları’nın 21 Mayıs Aksata haset yapacağı, beş 4’üncü sınıfta okuyan, annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları ensiz çaplı öğrencilere tüm burslu, yatılı, kolej eğitimi fırsatı kazanacağı sınav üzere başvurular başladı.

Türkiye’nin eğitim bilimi alanındaki önce sivil toplum kuruluşlarından biri olan Darüşşafaka Cemiyeti, kurulduğu günden bu yana “Eğitimde punt eşitliği” misyonuyla çocuklara terbiye imkanı sağlıyor.

Darüşşafaka’dan zaman yapılan açıklamaya bakarak; ilkokul 4’üncü sınıfta okuyan, annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları ancak yetenekli öğrencilere 8 yıllık cemi burslu, yatılı, kolej eğitimi imkanı için 21 Mayıs Ahzüita haset Türkiye’nin 32 ilinde sınav düzenleyecek.

Sınava karışmak talip öğrenciler, doğrudan veya misil tarafından başvurabileceği gibi dilerlerse https://www.darussafaka.org/egitim-kurumlari/darussafaka-sinavi adresinden de müracaat yapabilecek.

Her yıl sınavı kazanan öğrencilerin ilkin yetişek gelmek üzere afiyet, tagaddi, tahaffuz, ruba, yetişek materyalleri kabil kamu gereksinimlerinin karşılandığı ve nitelikli eğitim bilimi aldığı Darüşşafaka Terbiye Kurumları mezunu öğrenciler, İngilizceyi iyi düzeyde bilen, 21.

Darüşşafaka, liyakatli öğrencilerini darülfünun eğitimleri boyunca üstelik burs vererek destekliyor.

DARÜŞŞAFAKA’DA NASIL BİR EĞİTİM VERİLİYOR

Bugünden 15-20 sene sonrasını planlayan Darüşşafaka, öğrencilerini o günün koşullarına göre yetiştiriyor. Türkiye’nin ortaöğrenim düzeyinde önce robot takımını kuran, geçmiş yapay zeka sınıfını, evvel Tekno Girişimcilik Deneyimsizlik Merkezi’ni, ilk Mevhum Nesep-Artırılmış Kaynak (VR-AR) laboratuvarını açan, ilk 3D Printer Işlik ve Yarışması’nı düzenleyen okulu olan Darüşşafaka’dahi STEM, kodlama, girişimcilik, dijital inkılap eğitimleri veriliyor.

Darüşşafaka, öğrencilerine öncelikle yeteneklerini keşfedip geliştirecekleri bir yetişek ortamı sunuyor. Darüşşafaka’bile, öğrencilerin yeteneklerini keşfedip geliştirmeleri için 70’e mümasil kabiliyet atölyesi bulunuyor.

SINAV HANGİ ŞEHİRLERDE DÜZENLENECEK

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Giriş Sınavı; Adana, Afyonkarahisar, Dert, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kars, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Mersin Ağacı, Cıvıl Cıvıl, Samsun, Sivas, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van’de düzenlenecek.

32 yer dışından sınava katılacak, maddesel durumu mikro öğrenci ve velilerinin sunma andıran imtihan merkezine akmak için yapacakları muvasala masrafına ise Darüşşafaka Cemiyeti eliyle bindi verilecek.

SINAVA SON BAŞVURU TARİHİ: 15 MAYIS 2023

Sınava karışmak talip adayların müracaat evraklarını, Darüşşafaka Ortaokulu’na 15 Mayıs Pazartesi gününe kadar aracısız yahut misil tarafından ulaştırması gerekiyor. Sınavda kalburüstü olan öğrenciler, mali boyut araştırması ve sağlık kurulu kontrolünün peşi sıra ortaokuldan üniversiteye büyüklüğünde mecmu burslu, nitelikli eğitim ahiz hakkı elde edecek.

DARÜŞŞAFAKA EĞİTİM KURUMLARI GİRİŞ SINAVI REFERANS ŞARTLARI

Öğrencinin, sınava girmesi için lazım koşullar “T.C. vatandaşı olması, annesinin ve/veya babasının hayatta olmaması, ailesinin maddi durumunun kolej düzeyinde eğitim almasına yeterli olmaması, 2012 evet de henüz ahir yıllarda doğmuş olması (gözyaşı düzeltmesi temelsiz olacak) ve 2022-2023 Terbiye-Tedris Yılı’nda beş 4. sınıf öğrencisi olması” şeklinde belirlendi.

Darüşşafaka Yetişek Kurumları Methal Sınavı’na başvurmak üzere lüzumlu belgeler şunlar:

Adayın okuduğu ilkokul müdürlüğünden alınacak ve beş 4.

Adayın dört (4) nüsha eskimemiş fariğ vesikalık fotoğraf fotoğrafı.

Başvuru formu (doldurulmuş).

Başvuru için gerekli belgelerin Darüşşafaka Ortaokulu’na postayla ulaştırılması zorunludur.

.

Share: