Çocukları öldürülen familya, katilin yakalanmasını istiyor

Adana’bile 51 ahit önceki iki genci öldürüp kaçan kuşkulu ve ona müzaheret ettiği öne sürülen eş benzeri nev bulunamadı, aile şüphelilerin bire bir zaman ilk yakalanmasını istedi. Hayatını kaybeden iki arkadaştan birinin 13 yaşında aynı cinayete şahitlik ederek tabir verdiği, o olay nedeniyle hasımlık besleyen şüphelinin oğlu marifetiyle 15 sene sonradan öldürüldüğü müstakbel sürüldü.

Olay, 28 Son Teşrin 2022 haset eşkâl Yüreğir ilçesine sınırlı Yunusoğlu Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya bakarak, 2008 yılında Aysel Tekin’i (61) kuzeni Hacı Söz Ağa, Solaklı Mahallesi’nde ziyarete geldi. Bu sırada aracını park yeri ederken kez ödeme meselesinden belde Zeynel A. ile tartıştı. Tartışma büyüyüp kavgaya dönüşünce Efe, Zeynel A. aracılığıyla öldürüldü. Bu olayları gören, o ant 13 yaşında olan Eyüp Uğurlu (28), gördüklerini jandarmaya anlattı. Zeynel A. cezaevine girip, mümasil zamanlarda da bundan sonra. Bu olaydan yağlık A. ailesi Uğurlu ailesine amaç beslemeye başladı. Tahminî tıpkısı ay geçmiş Eyüp Uğurlu’in otomobilinin lastiklerine zarar verildi. 28 Son Teşrin haset da Uğurlu, arkadaşlarıyla alay malay kulübede otururken silahlı saldırıya uğradı. Saldırış sırasında Tekin ve arkadaşı Ramazan Değerli (27) hayatını kaybetti. Saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen Zeynel A.’nın oğlu İbrahim A. ile ona arkalama ettiği öne sürülen kuzeni H.A. fenomen yerinden kaçtı. Zanlıların olay yerindeki görüntüleri de asayiş kamerasına yansıdı.

51 gündür firarlar, ev yakalanmalarını istiyor

Tekin ailesi, aradan geçen 51 ahit geçmesi ve şüphelilerin kimliklerinin belli olmasına rağmen tıpkı çeşit yakalanmamaları nedeniyle açıklamada bulundu. Oğlunun yıllar ilk 13 yaşındayken verdiği tıpkı ifadeden kontekst öldürüldüğünü belirten anne Aysel Tekin, “Benim oğlumun üstünde ayrımsız çakı bile yoktu, arkadaşıyla gelişigüzel öldürüldü. Oğlumun yer büyüğü 6, bildirme küçüğü 1,5 yaşında 3 kızı vardı. Onlar yetim kaldı. Ancak aradan 51 çevrim geçti. Tığ daha çok acımızdan vazgeçtik, hak istiyoruz” dedi. – ADANA

Share: