Çiçekçiler, Sevgililer Günü’nden ümitli

Çiçek satıcıları, 14 Küçük Ay üzere hazırlıklarını sürdürüyor. Eskişehir ’de çiçekçilik yapan Savaş Şarman, donuk günler geçirdiklerini belirtirken 14 Küçük Ay Sevgililer Haset’nde faaliyet beklediğini dile getirdi. Sevgililer Günü öncesinde daha muhtemel hareketliliğin başlamadığından bahseden Cenk Şarman, 14 Şubat ’a hazır olduklarını söyledi. “KIŞ AYLARI ÇİÇEK SATIŞLARI CANSIZ” Çiçek almanın en üst akla geldiğini belirten Şarman, şunları anlattı: “Kış aylarında halihazırda ruhsuz olan çiçek satışları aşina şartlardan kontekst berenarı azaldı. Fakat Sevgililer Haset amacıyla umutlu bekleyişimiz sürüyor. 14 Şubat yani önümüzdeki pazartesi Sevgililer Haset. Tığ hazırlıklarımızı yaptık, çiçeklerimizi aldık bekliyoruz. Esbak senelerde bir hafta öncesinden zindelik başlardı.
Arayıp, soranlar var ama bu yıl daha gözle görülür ayrımsız hayatiyet yok. Bittabi farklı bağış seçenekleri dahi olduğu amacıyla belki şu sıralar onlarda elektrik vardır. Bergüzar üstüne çiçek, serencam tılsım kendisine düşünülüyor. İnsanlar ‘Ne alayım ’ diye niteleyerek düşünürken en üst çiçek alıyorlar. Hediyesinin birlikte çiçek düzlük insanlar da oluyor elbette amma genel olarak hakeza.
Bire Bir bile insanımız genelde bağış işini serencam güne bıraktığı için yakında hareketliliğin başlayacağını düşünüyorum. Pazartesi gününe kadar hazırlıklarımıza bitmeme edeceğiz.”
Herhangi Bir bütçe üzere ayrımlı çiçek seçenekleri olduğunu belirten çiçekçi Cidal Şarman, fiyatlardan bahsederken “Bu yıl Sevgililer Günü’nde çok kâm gören gülü 25-30 teklik bandında satacağız. Alışılagelen tıpkı zaman buketi 100 lira civarından başlayacak. Orkideler 200, ölçülü değişmeyen tıpkı kafa çiçeği ise 150-200 lira civarında olacak.” diye sözlerini tamamladı.
Share: