Büyükşehir ile İstanbul’a ‘Kayseri’ damgası

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliği’nin destekleriyle planlı İstanbul Yenikapı Kayseri Lansman Günleri’nde 2 periyot boyunca Kayseri’nin tarihi ve turistik değerleri ile dernekevi ürünleri tanıtılırken, adeta İstanbul’da Kayseri damgası vuruldu.

Tarihi ve kültürel geçmişiyle geçmişten geleceğe aynı köprü görevi üstlenen ve 6 bin almanak tarihe sahip Bayrı Kent Kayseri, 16 ilçesi ile alay malay İstanbul Yenikapı Aktiflik Alanı’nda 2 periyot boyunca tanıtıldı. Stantlarda Kayseri’nin aş damı lezzetlerinden, ilçeleri ve turizm değerlerine büyüklüğünde şehrin kültürel mirası da dahil metin haddinden fazla alanda tanıtımlar yapıldı. 16 ilçesinin değme birinde kâin tarihi ve doğal güzellikleri, gastronomisi ve turizm potansiyeli ile tanıtıldığı etkinlikte, Kayseri’yi kül yönleriyle tanıtıcı Büyükşehir Belediyesi, KAYMEK, KAYTUR, Erciyes A.Ş. Fen Merkezi ve Spor A.Ş. kabil birimleriyle korkulu bent gördü.

Büyükşehir Belediyesi marifetiyle açılan ve şehrin değerlerini tanıtan stantta, endüstrisi, ticareti, sanayisi, üniversiteleri, gastronomisi, tarihi ve tabii güzellikleri ile Anadolu’nun parlayan yıldızı kadim site Kayseri, cümle İstanbul’a tanıtıldı. İstanbul’daki Kayserililer ile Kayseri’yi merak eden vatandaşlar stantlarda ağırlanarak, kadim kentin tanıtımı yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç ile Genel Yazman Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Bayar Özsoy ve Serdar Öztürk’ün da katıldığı Kayseri Günleri’nde Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ve KAYMEK A.Ş. aracılığıyla manzara gösterileri ve etkinlikleri da nazik ilişki gördü.

İstanbul’un ayrımlı semtlerinde dinç Kayserili vatandaşlar, Kayseri Günleri’nin yapılmasından ekolojik ortam çok bahtiyar olduklarını belirterek, irtibat, beraberliğe nazik katkısı olan bu etkinlikte Büyükşehir Belediyesi başta tevessül etmek için emeği geçenlere teşekkür ettiler. – KAYSERİ

Share: