Burhaniyeli Ressamlar Köy Atölyesinde Fotoğraf Yaptı

KAT TALAY

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Hars ve Sanat Derneği Atölyesinde Yasin Ürüçoğlu ve Banu Ürüçoğlu’nun öncülüğünde çalışmalarını sürdüren bir kol yurttaş, Kızıklı köyünde Ergenç Çavuşoğlu’na ilgili gösterici atölyesini mülakat etti.

Burhaniye’bile Firez ve Tekellüm Derneği atölyesinde çalışmalarını sürdüren vatandaşlar mazi ilçeye 5 kilometre uzaklıktaki Kızıklı köyündeki Ergenç Çavuşoğlu’na ilgilendiren atölyeyi mülakat etti. 3 yıldan beri Kızıklı da çalışmalarını sürdüren zahmetli ekincilik teknikeri 67 yaşındaki Ergenç Çavuşoğlu, konuklarına ikramlarda bulunurken, bilcümle alay malay yağlıboya ve kirli boya resimler yapıldı.

“BILCÜMLE BİRLİKTE RESİM ÇALIŞMALARI YAPTIK”

Çavuşoğlu’na teşekkürname eden foto öğretmeni Yasin Ürüçoğlu, “Kültür ve Tekellüm Derneği resim gurubu adına Burhaniye birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu grupla öz atölyemizde çalışırken, tıpkı taraftan da bambaşka atölyelere gidiyoruz. Geçtiğimiz hafta Ayvalık’ta bire bir atölyeyi görüşme ettik. Bugün çarkıt arkadaşımız olan Ergenç Çavuşoğlu’nun Kızıklı’daki atölyesine geldik. Ergenç eş burada domuzuna çalışmalar yapıyor. Bugün burada bilcümle alay malay resimler yaptık.  Bizi konuk eden Ergenç Çavuşoğlu’na teşekkür ediyoruz. Ziyaretlerimiz bitmeme edecek” dedi.

Solmaz Erdal, “Gezilerimiz sırasında muhtelif fotoğraflar çekiyoruz. Sonradan onların resimlerini yapıyoruz. Özgün icraat yapıyoruz. Zaman da Ergenç hatır atölyesine geldik. Çok liyakatli çalışmaları var. Hem onu gördük hem dahi burada engelsiz havada fotoğraf yaptık. Güzelce bire bir dönme geçirdik” dedi. Ergenç Çavuşoğlu ise, “Ayrıntılı yıllardan beri kılık sanatı ile ilgileniyorum. Kızıklı’de atölyem var. Bugün Ekin ve Musahabe Derneğinden arkadaşlarımız atölyemizi müzakere etti. Hep gelişigüzel suret çalışmaları yaptık. Haddinden Fazla domuzuna bire bir dönme geçirdik. ara sıra böyle ziyaretler oluyor. Onlar üstelik bahtiyar oldu. Biz üstelik bahtiyar olduk. Hepsine teşekkürname ediyorum” dedi.

Share: