Beyşehir’de nısıf olimpik yüzme havuzunda eğitimler başladı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde yapımı tamamlanan nısıf olimpik yüzme havuzunda 7-14 gözyaşı grubu öğrencilere müteveccih namına yüzme eğitimleri verilmeye başlandı.

Beyşehir Cahillik ve Spor Müdürü Emre Yağcıoğlu, gazetecilere, Beyşehir’e kazandırılan nısıf olimpik yüzme havuzunun 10 Ocak’ta hizmetine açıldığını söyledi.

Yağcıoğlu, ilerleyen süreçte lise öğrencileri ile 18 yaş üstü vatandaşların de terbiye ve yüzme faaliyetlerinden istifade etmeye başlayacağını aktardı.

5,6,7 ve 8’inci dershane öğrencilerimize iki ay sürecek yüzme kursu vereceklerini anlatan Yağcıoğlu, şöyle konuştu:

“Bu grubun eğitimleri bittikten sonradan de 1,2,3 ve 4’üncü derslik öğrencilerimize bile geçiş sağlayacağız. Havuzumuzun imal amacı öğrencilerimize eğitim amaçlıdır. Bakanlığımızın alelhusus Türkiye’de serencam dönemlerde gark vakalarının arttığı dönemde bu projesi çokça önemlidir. Çocuklarımızın boğulmasının önüne bozmak amacıyla hayata geçirilen bu projenin derece derece çokça yarayışlı olacağını bütün gelişigüzel inşallah göreceğiz. Mektepli gruplarımızın eğitimleri bire bir yandan bitmeme ederken, değişik yandan da ilerleyen süreçlerde 18 gözyaşı üstü vatandaşlarımızı bile inşallah akşam ezanı seanslarıyla havuzumuzdan istifade etmesini sağlayacağız.”

???????

Share: