Başkan Salih Çetiner: “Yatırımcılarımızın hizmetindeyiz”

Başbuğ Salih Çetiner: “Yatırımcılarımızın hizmetindeyiz”

KÜTAHYA – Kütahya 30 Ağustos Tevhit Sanayi Bölgesi Umumi Heyet Başkanı Salih Çetiner, “İnşallah 2023 yılı süresince 2 milyon 200 bin metrekarelik tevessü alanını sonuçlandırıp sanayi parselleri oluşturarak sanayicimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Çetiner, Komutan Vekili Mahmut Öztaş, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Yenipazar, Mahmut Göğüs ve Ongun Yıldırım’ın katılımı ile bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda, Kütahya 30 Ağustos Tevhit Endüstri Bölgesi ile ait sunumunu OSB Müdürü Misyon Çıpa yaptı.

Sunumdan bilahare açıklamalarda kâin Başkan Salih Çetiner, “Kütahya 30 Ağustos Kombinasyon Uran Bölgesi 2006 yılında 3,5 milyon metrekarelik benzeri alanda kuruldu. Şu dakika de ORKÜSAN kooperatif alanımızla alay malay 36 uran parselimiz var. Endüstri parsellerimizin doluluk oranı yüzde 100’e nail durumda. Tığ burayı kısaca 2 milyon 200 bin metrekare civarında izam, teşmil kararı aldık. Bununla ilgilendiren Kütahya Belediyesi’nin bu alanla ilgili imar planı vardı. Bizim genişletme çalışmamız dolayısıyla sağlıklı olsun şehremaneti bu planını halel etti. Bizim bu çalışmamız Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanlığımızca da resmi yerine onaylandı. Proses devam ediyor. Tevessü alanı ve OSB ile ait eksiksiz çalışmalarımızda Valimiz, Belediye Başkanımız seçkin zaman yanımızda. Hangi ahit benzeri ihtiyacımız olsa sağ olsunlar sonuna büyüklüğünde bize destek oluyorlar. İnşallah 2023 yılı zarfında 2 milyon 200 bin metrekarelik tevessü alanını sonuçlandırıp endüstri parselleri oluşturarak sanayicimizin hizmetine sunacağız. Bu alanımızda 10 bin metrekareden balaban parseller oluşacak” diye konuştu.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Kuvvetli bile, brifing toplantısı cihetiyle Başbuğ Çetiner ve OSB yönetimine teşekkürname etti.