Balıkesir’e mevrut afetzedelerden 200’ü Sındırgı’da mihman ediliyor

Asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler sonrası evleri kullanılmaz hale gelen vatandaşlardan 200’ü Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde misafir ediliyor.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde de mahsus 7,7 şiddetindeki binlerce binanın yıkımına neden olan deprem sonrasında asrın felaketinden kurutulan depremzedeler eğreti konaklama için ayrımlı şehirlere ulaştırılıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Valiliği, Sındırgı Kaymakamlığı, Sındırgı Belediyesi ve hayırsever vatandaşların aksiyon birliğiyle 200 depremzede, ilçedeki iyicil vatandaşların evlerine ve otellere yerleştirildi.

İlçede oluşturulan Zelzele Eş Güdüm Merkezinde afetzedelerin, giyim, besin, tahaffuz ve bilcümle ihtiyaçları gideriliyor.

Sındırgı Belediye Başkan Yardımcısı Salih Durak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sındırgı halkının ve umum kuruluşlarının depremzedelere aile sahipliği ayırmak için çalıştığını rapor etti.

Sındırgı Deprem Koordinasyon Merkezi görevlilerinden Hilmi Araz de yer sarsıntısı bölgesinden gelip bile kendilerine vasıl vatandaşlara havari olduklarını anlattı.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinden gelen Sevinçli Sarih, gazetecilere, haddinden fazla kötü tıpkısı zelzele geçirdiklerini belirterek, kendilerine müzaheret fail herkese teşekkürname etti.