BALIKESİR – Insan Seyit Havalimanı’ndan umre seferleri iki yıl aradan sonraları başladı

Kovid-19 salgını dolayısıyla 2020 yılında açıklık sunulan umre seferlerine yeniden başlanan Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Eş Seyit Havalimanı’ndan önceki göç uğurlandı.

Dış Hatlar Revan Arızi Terminali’ne gelen 167 kişiden oluşan kafile, bilet ve portbagaj işlemlerini tamamladıktan sonra yakınlarıyla vedalaşıp Türk Albeni Yollarına ilişkin uçağa bindi.

Umre yolcularından Kezban Adalı, gazetecilere, kutsi topraklara gittiği amacıyla haddinden fazla mutlu ve rahat olduğunu söyledi.

Heyecanlı olduğunu belirten Adalı, “Uçağın Edremit’ten kalkması çokça gür oldu. seçkin zahmete katlanmadan buradan binip aracısız Cidde’ye ineceğiz. Oradan bile Tanrı talih ederse Mekke’ye baş aşağı yapıp ibadetlerimizi yapmaya başlayacağız.” dedi.

Kazım Karabacak da pervaz saatini heyecanla beklediklerini anlatarak, isteyen herkese umre ziyaretinin talih olmasını diledi.

Mustafa Alemdar, hacca üstelik gezmek istediğini rapor ederek, ailecek umre yolculuğuna çıktıklarını bildirdi.

Yaşadıkları kentten aracısız uçuş yapılmasının şişman bire bir avantaj olduğunu vurgulayan Önder, bu imkanı sağlayan çekicilik ve kuruluşlara teşekkür etti.

Umre ziyaretini kombinasyon fail volta firmasının yöneticisi emekli din görevlisi Eyüp Patır ise dönüşlerini Medine’den Edremit’e aracısız uçuşla gerçekleştireceklerini aktardı.

Patır, “Yolcularımız yorulmadan şen tıpkısı şekilde yolculuk yapıyorlar. Bizim üzere de insanları yapmak domuzuna oluyor.” diye konuştu.