Badlands Guardian nedir

Badlands Guardian, acun üzerindeki gizemli saha yüzü şekillerine sunulan arz kocaman örneklerden bir tanesi. Kanada, Alberta’nın güneydoğu köşesinde Medicine Gestalt yakınında mevcut bu jeomorfolojik bina,  alarga bakıldığında direkt batıya bakan ve mecmu domestik tıpkı başörtüsü takan eş kafasına benziyor. Bu gizemli figürün kulağında kulaklık gibi hasıl çatı ise ayrımsız petrol kuyusu ve bu kuyuya revan yoldan oluşuyor.
Badlands Guardian adı sunulan genişlik şekli, ferah ve kil bakımından varlıklı toprağın rüzgar ve suyun etkisiyle erozyona uğraması sonucu oluşan tıpkı tefcir özelliğidir. Bu esrarengiz yapının, yavaş yağışların hemen ardından güdük süreli çabuk erozyon sırasında oluştuğu düşünülüyor. 2005 yılında Lynn Hickox eliyle Google Earth kullanılarak keşfedilen Badlands Guardian, o zamandan günümüze büyüklüğünde oldukça dikkat çekmeyi başardı.
Değme hangi kadar Badlands Guardian birçok âdem için şakak tıpkı turistik toprak yerine görülse bile bu konuda yeteri kadar kalburüstü değil. Görüntünün sadece alarga görülebilmesi nedeniyle bölgeyi musahabe fail adam sayısı oldukça bir iki.
Share: