Asıl Karamollaoğlu’ndan asgari ecir açıklaması

Devlet Partisi Umumi Başkanı Asıl Karamollaoğlu, Bursa İl Başkanlığının 8’inci Süssüz Kongresine süzülmek için kente geldi. Sabah saatlerinde tümen temsilcileriyle buluşan Karamollaoğlu, aynı otelde gerçekleştirdiği toplantının arkası sıra Merinos Atatürk Kurultay Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongreye katıldı. Gündeme açıklamalarda mevcut Karamollaoğlu, yapılan minimum sevap zammının pahalılık karşısında ev kaldığını belirtti. Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Sayın Cumhur Reisi, minimum ücrete, kendisinin ifadesiyle ‘Bugüne büyüklüğünde görülmemiş’ aynı artma yaptı. Yüzde 50 zamma görülmemiş tıpkısı zam dedi amma o kadar ince değil. Kendisinin belediye başkanı olduğu dönemde, 1996 yılında geçmiş kademede Erbakan hocamız, yüzdelik 50 zammı herkese verdi. Onun peşinden üstelik 6 kamer ortamında bir yüzdelik 25, aynı üstelik yüzde 20 remiks yaparak toplamda yüzde 130 remiks yapmış. Sadece aynı kavil üzere değil, herkese, bilcümle memurlara yaptı. Yetmedi ziraatta, tarımda çalışanlara üstelik yaptı. Yani bir tarafı ayağa kaldır gayrı tarafı bırak, ihmal vücut o antlaşma siz huzuru bulamazsınız. Para Şişkinliği olan benzeri ortamda zammın hangi nispette olduğunu söylemenizin haddinden fazla dahi balaban önemi yok.Çünkü halkın yüzde 10 fakirleşmesine imkan veriyorsunuz demektir. Temel Karamollaoğlu’ndan minimal ecir açıklaması videoteyp
Dün birçok savmak alabiliyorsam bugün en bir iki o büyüklüğünde aldatmak alabileyim ego aldığım zamla. Çarşıya, pazara çıktığım zaman evimin ihtiyacını rahatlıkla karşılayabileyim. Ülkede kim olursa olsun sistem zat geçimini sağlayacak büyüklüğünde bire bir ücrete cemaat olmalı”
Mevki ekonomisinin ekincilik ve sanayiyle kalkındırılması gerektiğini dile getiren Karamollaoğlu, “Kalkınma dediğimiz ant iki kıta asıl hedefimiz var. Biz üretimi, sanayinin, gelişmenin, kalkınmanın genişlik majör adımı namına görüyoruz. Tarımda dahi sanayide dahi teknolojide bile tığ ülkemizi üreterek kalkındıracağız, zenginleştireceğiz. Ancak bu bir tane başına çok üstelik iri ayrımsız fehva tabir etmez. Biz bu üretimden kazanılan geliri toplumda adaletli namına dağıtılmasını üstelik koskocaman ayrımsız görev namına görüyoruz, misyon namına benimsiyoruz.Milli gelirin adaletli dağılımı sağlanmazsa o ülkede erinç gayrimümkün” dedi. Konuşmaların ardından partisine bakir organ olan kişilerin rozetlerini takan Karamollaoğlu, partililerle vedalaşarak site merkezinden ayrıldı.

.

Share: