Araçlardan hırsızlık yaptı, izini kaybettirmek için mezarlıktan kaçtı

Konya’da farklı adreslerden kapı kilitleri yalınlık unutulmuş araçlardan teyp, tencere ve mülk araklayıcı karanlık saniye saniye asayiş kameralarına yakalandı. Olayla ilişkin iş başlatan polis, araçlardan arakçılık özne şüpheliyi fenomen sonrası kullandığı bamyatarlası amacında yakaladı.

Edinilen bilgiye bakarak, format Selçuklu ilçesinde mevcut ayrımsız aksata merkezinin otoparkındaki araçtan tencere ve para, benzeri ilçenin 2 ayrımlı mahallesinde bile 2 araçtan hırsızlık yapıldığı ihbarlarını değerlendirmeye düzlük Asayiş Ofis Müdürlüğü Oto Arakçılık Kürsü Amirliği ekipleri, olay durumunda incelemelerde bulundu. Ekipler, yapılan güvenlik kamerası çalışması sonrası şüphelinin Naim A., olduğunu belirledi.

Hırsızlık olayının ardından kaçış yolu üzere mezarlığı kullandı

Olayla ilişik kestirmece 40 saatlik azrail kaydı izleyen polis ekipleri, şüphelinin mezarlık yolunu kaçış güzergahı olarak kullandığını belirledi. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, şüphelinin sokaklarda gezerek araçların kapılarını kontrol ettiği ve açıkça bulduğu araçlardan teyp çaldığı, şahsın değişik bir adreste belirlediği aynı araçtan ise tencere ve servet çaldıktan sonradan mezarlığa girerek izini kaybettirmeye çalıştığı görülüyor.

8 yanlışlık kaydı sâdır kaba tutuklandı

Polis ekipleri, yapılan düzenlilik kamerası çalışmasının ardından ibret Naim A., güzergah olarak belirlediği mezarlıkta yakalanarak gözaltına makbuz. İfadesi uyarlanmak için emniyete götürülen ve değişik suçlardan 8 yanlışlık kaydı olduğu öğrenilen Naim A., buradaki işlemlerinin peşi sıra atıf edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – KONYA

Share: