Apple, iOS 14.1 güncellemesini yayınladı: İşte yenilikler

Apple’ın 22 Haziran’üstelik düzenlediği geliştiriciler konferansında tanıtılan iOS 14, geçtiğimiz haftalarda desteklenen iPhone modelleri amacıyla yayınlanmıştı. Ancak eskimemiş güncellemenin önceki sürümü, her ahit olduğu gibi bazı sorunları da birlikte getirdi. Şirket, daha bilahare iOS 14.0.1 güncellemesi ile bu sorunları gidermişti. Apple, demincek dahi bazı kıtipiyoz yazık düzeltmeleri ve iyileştirmeler içeren iOS 14.1 güncellemesini kullanıcılara sundu.
iOS 14.1 güncellemesiyle gelişigüzel, iPhone’lara 10 ufaklık HDR video oynatma desteği geldi. Ayrıca Apple, esas ekrana eklenen widget, klasör yahut ikonların siftinlik görünmesi problemini üstelik giderdi. Asıl ekrana widget sürüklendiğinde klasörlerden uygulamaların silinmesi sorunu birlikte iOS 14.1 ile çözüldü. Hesap makinesinde sıfırın gözükmemesi problemi ile alay malay, videoların başlangıcında yaşanan nagehan çözünürlük düşüşleri birlikte yeni güncelleme ile çözüme kavuştu.
Güncelleme telefonunuza ulaştığında gelen bildirime tıklayarak veya Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek iOS 14.1 güncellemesini yükleyebilirsiniz.