Apple, gücünü M1 çipinden kayran bakir Mac mini’yi tanıttı

Apple, Türkiye saati ile 21.00’de başlayan “One More Thing” etkinliğinde, ARM tabanlı M1 işlemcisinden dokunaklı alan bakir Mac mini’yi tanıttı. Eskimemiş Mac mini, 2 yıl geçmiş piyasaya sürülen Mac mini’den 100 dolar elan huzursuz tıpkı eşit etiketine erbap. Apple, M1 çipi sayesinde kullanılmamış Mac mini’nin enerji açısından yüzde 60’a büyüklüğünde henüz mübarek olduğunu iddia ediyor. Müşareket ayrıca, cihazın 16 GB’a büyüklüğünde RAM ve 2 TB’a kadar SSD seçenekleriyle 3 mezuniyet daha hızlı işlemci ve 6 mezuniyet henüz hızlı grafiklere sahip olduğunu vurguluyor.
Apple, yıpranmamış Mac mini’nin Thunderbolt ve USB 4 kadar görüntülük bağlantı noktası seçenekleriyle birlikte yer çok iki harici ekranı ve tıpkısı 6K ekranı destekleyebileceğini söylüyor.
Apple, M1 yongası sebebiyle bakir Mac mini’nin bazen görevleri selefine göre elan çabuk ayrımsız şekilde gerçekleştirebileceğini açıkladı. Şirketin açıkladığı veriler şu şekilde: Apple’ın Intel çiplerinden vazgeçip daha çok Mac’lerde kendi M1 işlemcilerine kayran vermesi, iştirak tarafından tarihi bire bir dönüm noktası olarak nitelendiriliyor.  Bu nedenle  Apple, M1 işlemcisinden kilolu matlup bakir modelleriyle pazarda berenarı iddialı benzeri konuma yükselecek.