Annelerin ürettiği argaç ve bereler, Kütahya İHH İnsani Müzaheret Derneği’ne teslim edildi

Kütahya Hususi Eğitim ve Down Sendromlular Derneği üyesi annelerin Suriye’deki kavga mağdurları üzere ürettiği atkı ve bereler, Kütahya İHH İnsanı Arkalama Derneği’ne teyit edildi.

Hususi Eğitim Bilimi ve Down Sendromlular Derneği Başkanı Mestan Koca, yaptığı açıklamada, “Hayata medlul ve mutluluk katan yaptığımız iyiliklerdir. Bizim derneğimizin anneleri birlikte halk emeği adına kendileri atkı ve çizik ördüler. Bu kış günlerinde hiç aynı çocuğumuz üşümesin ve üzülmesin. Bizimde tıpkı katkımız olsun” dedi.

Dernek namına uğraş mağdurları insanlar üzere başlattıkları ‘İyilik sevimsiz geçirmez” kampanyasının ağırbaşlı benzeri katılımla devam ettiğini belirten Kütahya İHH İnsani Müzaheret Derneği Müdürü Şaban Başyiğit, “Bu kalem bağışlar bizi haddinden fazla sevindiriyor. Umum yorgunluğumuzu alıyor. İhtiyaç sahibi çocuklarımız çokça sevinecekler. Arz kısa sürede kalpleri sağlık meşbu teyzelerinin ördükleri bu ezik ve şapkaları çocuklarımıza ulaştıracağız ve onların sevincini annelerimizle paylaşacağız” diyerek konuştu. – KÜTAHYA

Share: