Adobe, Flash kullanımını sona erdireceği tarihi açıkladı

İlk yerine 1996 yılında kullanıma verilen ve günümüzde bundan sonra popülerliğini kaybeden flash içeriklerine, çıktı Adobe vasıtasıyla da destek verilmiyor. Birçok eleştiri güvenlik açığına ehil flash platformu, antrparantez sıkça kimlik avı dolandırıcılığı üzere birlikte kullanıldı. Bu nedenle birçok müşareket, imdi içeriklerinde flasha saha vermeme kararı aldı. Söz Gelişi Google, 2020 yılının başlarına akıllıcasına flash içeriğe eş genel ağ sitelerini bundan sonra kontrol sonuçlarında göstermeyeceğini duyurmuştu. Antrparantez mutlak .swf uzantılı flash canlandırma içerikleri de kontrol sonuçlarından ağız ağıza kaldırılacak. Tıpkısı aktarılma internet sitelerinin elzem multimedia uzlaştırıcı olan Flash üzere yolun sonu göründü. 

Adobe, resmi genel ağ sitesinden yaptığı açıklamayla,  Flash’ın kullanımına 31 Aralık 2020’da akıbet vereceğini resmen duyurdu. Şirketin bu açıklaması, Flash’ın elan çok düzenlilik yahut gizlilik yaması almayacağı anlamına üstelik geliyor.  

Adobe’nin bu kararı sonrası, 31 Meyan 2020 itibarıyla Macromedia Flash ile başlayan 24 almanak süreç üstelik sonuç bulmuş olacak.

Share: