Adıyamanlı depremzede hasta yatağında Türkiye için yakarış ediyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Adıyaman’de yıkılan binanın enkazında dertli çıkarılan 72 yaşındaki Ulu Güler, Türkiye’ye gösterdiği yardımlaşmadan muhit çorlu yatağında dua ediyor.

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde “Asrın felaketi” yerine nitelendirilen depremlerde depresyon altında mütezayit Ulvi ağababa, ekipler marifetiyle yanık kurtarıldı.

Şanlıurfa Yetişek ve Araştırma Hastanesinde ayağındaki kırıklar zımnında tedavi altına alınan Güler, AA muhabirine, zor ikramiyesiyle ilçede 4 yıl önce satın aldığı lüp depremde yerle ayrımsız olduğunu söyledi.

Depremzede Güler, hareket sonrası Türkiye’nin namına yakışacak şekilde haddinden fazla cesim ilişki ve beraberlik örneği sergilediğini anlattı.

Depremzedeler üzere 7’den 70’e herkesin elinden geleni yaptığına şahit olduğunu vurgulayan Güler, şöyle konuştu:

“Kâfi ki devletimiz salim olsun, devletimiz var olsun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sakil ceht ve çalışmaları üzere teşekkür ederiz, Tanrı başımızdan az etmesin. Bu müesseseler, bu hastaneler, bu istirdat ekipleri, bu esenlik çalışanları aklıma gelmeyen bütün, depremzedelere henüz hayır olabilmek üzere bakım ediyor. Tanrı devletimize arıza vermesin. bu arada sivil toplum kuruluşları birlikte sahada haddinden fazla okkalı say veriyor ve akış akış yardım getiriyor. Yardımlar, ilçemize, köyümüze büyüklüğünde gitti. Hepsine teşekkürname ediyoruz. Cenabıhak bire bir daha memleketimize böylesi teessürat göstermesin.”

“Dışarı çıkmaya punt bulamadık”

Ulvi Güler, deprem takkadak eşiyle kaçma imkanı bulamadıklarını vurgulayarak, “Yapı baştan sona sallanmaya başladı, sarsıntının ne büyüklüğünde sürdüğünü bilmiyorum ve bina olduğu gibi üzerimize çöktü. Öncesinden hanımla beraber koşmaya başladık amma hariç çıkmaya punt bulamadık. Tamlık kapının uğrunda bizi yakaladı. Enkazdayken, ‘Bitti imdi, hayat bizim üzere bitti.’ diye niteleyerek düşündüm. Henüz sonraları çocuklarımın ve arkadaşlarının sayesinde enkazdan çıktık. Bu deprem çok büyük benzeri depremdi, 7,7 diyorlar ancak bu öyle bire bir molekül değildi, haddinden fazla değişik tıpkı felaketti, Allah tıpkısı henüz yaşatmasın.” dedi.