Adana’da sabah namazında kubbeler Kuran sesiyle inledi

Adana İl Müftülüğü, İsveç’te İslam düşmanı Paludan’a Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği uğrunda Kur’zaman-ı Kerim yakma izni verilmesine alın Adana’daki tam camilerde sabahleyin namazı buluşması düzenlendi. Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi.

İl Müftüsü Mehmet Taşcı, gestalt Çukurova ilçesinde mevcut Ramazanoğlu Camisi’ndeki programa katıldı. Taşcı yaptığı konuşmada, İsveç’te Kur’an-ı Semih’e ve İslam alemine yapılan saygısızlığı kınadı. Taşcı, “Hepimizin bilinen olduğu amacıyla geçtiğimiz hafta içerisinde Avrupa’bile İsveç’te elçiliğimizin uğrunda avlu kitabımız, Kur’dakika-ı Cömert’imizi yakmak suretiyle bir ihtarname eylemi işlenmiş idi. Bizler da zaman Türkiyemizde, memleketimizde, Diyanet İşleri Başkanımızın talimatıyla 90 bin camiimizde bir araya gelerek, Allah’ın kitabını okuduk. Kuran-ı Selek okuduk. Zikri, Tesbihat eyledik. İbadetlerimizi yaptık. Hem birlikte böyle gururlu paşa tıpkı şekilde tepkimizi medeni ayrımsız şekilde ortaya koyduk. Tabi bunların Kuran-ı Verimli’i yakmaları, hakeza sefihane protestolar yapmaları hangi Kur’dakika-ı Cömert’e hangi üstelik Müslümanlara her kötülük vermesi tür değil, bizim bunlardan öğüt almamız, bizim bunlardan, yabansı almamız koca olan ve bizim üzerimize sakıt ve tığ inşallah buradan kardeşlerimizin ve müminlerin mukteza dersleri çıkarıp artık sahn kitabımız olan Kur’dakika-ı Cömert’i daha fazla okumaları, elan aşkın anlamaya çalışmaları ve elan çok Kur’an’la hemhal olmaları, bu işi bunu gerçekleştirdikleri devir o ve benzeri protestolara genişlik güzel cevabı vermiş olacağız” dedi.

Müftü Taşcı, “Şu anda hep dünyayı kasıp kavuran şu kuraklığı üstelik benzeri dakika önce üzerimizden Rabbim izale eylesin ve bilcümle müminleri biran evvel rahmetine ve yağmuruna kavuşmayı talih eylesin” diyerek dua okudu.

Yaptığı duanın ardından Müftü Taşcı, çocuklarla, gençlerle ve cemaatle kardeş kardeş etti. – ADANA

Share: