Adana’da ruhlu Ukraynalılar, Ukrayna Irtibat Günü’nü kutladı

Adana’üstelik güçlü Ukraynalılar, Ukrayna Kontak Günü’nü kutladı

ADANA – Adana-Ukrayna Kültür Eğitim Bilimi Teavün ve Tesanüt Derneği, Adana’dahi diri Ukraynalı vatandaşlarla gelişigüzel Ukrayna Kontak Günü’nü kutladı. Derneğin Başkanı İrem Tarı, “Ukrayna’mız gelişigüzel ne büyüklüğünde ilişki ve bağımsızlığı üzere savaşsa üstelik, Rusya, Ukrayna’yı bölmeye çalışmaktadır” dedi.

Kentte hararetli Ukraynalı vatandaşlar, 22 Ev Ukrayna Irtibat Haset’nü kutlamak amacıyla, Atatürk Parkı’nda tıpkısı araya geldi. Ukrayna bayrağı açan Ukrayna vatandaşları, millî marşlarını söyleyerek ülkelerinin irtibat gününü kutladı.

Adana- Ukrayna Ekin Eğitim Teavün ve Tesanüt Derneği Başkanı İrem Tarı, ulusal marşlarının ardından yaptığı açıklamada, “Memleketim Ukrayna, bölünemez ayrımsız birliktir. Rastgele yıl 22 Sülale’a Ukrayna Angajman Günü kutlanır. Hangi eyvah ki Ukrayna, tekrar bağımsızlık savaşı vermekte. Donetsk, Luhansk ve Katliam bölgeleri nehiy edilmiştir. Ukrayna’mız temas ne kadar kontak ve bağımsızlığı için savaşsa de, Rusya, Ukrayna’yı bölmeye çalışmaktadır. Ukrayna Angajman ve Kardeşlik Günü anısına, bu günü düzenlendik. ve bizimle bu arada Ukrayna bağımsızlığı amacıyla ses çıkarmanızı istiyoruz” sözlerine vadi verdi.

Share: