Adana’da parkta öldürülen gencin gaddar zanlısı bilge karşısında

Adana’nın eşkâl Yüreğir ilçesinde, parkta çıkan kavgada tıpkı genci tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanığın yargılanmasına başlandı.

Adana 12. Pahal Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya vakfedilmiş maznun K.T. ile müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Hakkındaki iddialar hatırlatılarak savunması alınan sanık K.T, öldürülen Muhammet Saydam’ın arkadaşı olduğunu ve evinin kurşunlanmasıyla ilgili kendisini mesul tuttuğunu müstakbel sürdü.

Arkadaşı Y.Y. yoluyla bu konuyu konuşmak için Muhammet Saydam’ın evine gittiklerini belirten K.T, şunları anlattı:

“Burada Muhammet Saydam bana ‘Neden bizim eve cebe sıktın?’ dedi. Ego maktulün bu söylemini akseptans etmeyince ‘Bizde azrail kayıtları var, istersen getirip gösterebilirim’ dedi. Ben da ‘olur’ dedim ve oradan ayrıldım. Olaydan benzeri süre bilahare bizim eve silahlı saldırış oldu. Polis silahlı saldırganın Muhammet Asetat olduğunu belirleme etti. Benzeri apayrı arkadaşım E.K. yoluyla gene maktulle temas etmek amacıyla motosikletle Ulubatlı Hasan Mahallesi’ndeki parka gittik. Burada aramızda tartışma daha çok. Muhammet Asetat bana cebe doğrulttuğu tam ben de ona doğru bir ahali yara ettim. Sonrasında şoka girdiğim üzere motosikletle fenomen yerinden kaçtım. Kullandığım silahı üstelik gübür kutusuna attım. Ben kendimi defans gayeli maktule biberli ettim. Suçlamayı bu şekliyle kabul ediyorum. Pişmanım.”

Öldürülmüş Muhammet Saydam’ın babası Yaşar Saydam ise şikayetçi olduğu sanığın cezalandırılmasını rica etti.

Mahkeme heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına, dinlenilmeyen tanıkların bire bir ahir oturum mahkemede amade edilmesine ve eksikliklerin giderilmesine değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Yüreğir ilçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi’ndeki aynı parkta, geçen yıl 8 Haziran’birlikte Muhammet Asetat’ın tabancayla öldürülmesiyle ilişik firari bed K.T. arkadaşına ilişkin gestalt Seyhan ilçesi Yeşilevler Mahallesi’ndeki evde düçar, 11 Haziran’birlikte tutuklanmıştı.

Share: