Adana Demirspor, Giresunspor maçının hazırlıklarını sürdürdü

Adana Demirspor, Spor Kaba Et Süper Lig’in 20. haftasında 20 Sülale Cuma Namazı haset Bitexen Giresunspor’u ağırlayacağı maçın hazırlıklarına devam etti.

Kulüp tesislerindeki egzersiz öncesi matbuat mensuplarına açıklama işleyen maharet yönetmen Vincenzo Montella, sezonun ilk yarısını dolgunca aynı noktada bitirdiklerini söyledi.

Şu anne kadar bol bire bir mevsim geçirdiklerini nâkil Montella, son maçta de haddinden fazla aşkın eksikleri bulunmasına karşın pir bire bir galibiyet aldıklarını belirtti.

Giresunspor ile yapacakları pik değinen Montella, şöyle konuştu:

“Giresunspor, ligde Galatasaray’ın ve Fenerbahçe’nin evinde galibiyet düz yegâne takım. O yüzden edisyon benzeri maç olacağını biliyoruz. Giresunspor maçında zat oyunumuzu oynayacağız ve planladığımız oyun kurgularını uygulayarak üstelik istediğimiz sonuçları almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Süper Lig’bile biliyorsunuz kim çok peş düzem bir rakiplik var. Biz her seferinde elimizden mevrut her şeyin arz iyisini kata kata devam edeceğiz.”

Montella, transfer çalışmalarının haddinden fazla çabuk sonuçlanmasını umduğunu bile sözlerine ekledi.

Eli Açık: “İkinci yarıda bakir paradigma başlatmak istiyoruz”

Defans oyuncusu Kerim Güler, MKE Ankaragücü maçından 3 puanla ayrıldıkları için bahtiyar olduklarını ifade etti.

Sezonun ikinci yarısına bol elde etmek istediklerini vurgulayan Verimli, “İkinci yarıda yeni sekans başlatmak istiyoruz. Bundan Sonra birçok maç peki onu bilemiyorum. İlk yarıdaki üzere tıpkı sıra yararlanmak istiyoruz.” dedi.

Selek, sezon sonu hedefi adına Adana’yı Avrupa’üstelik sahne etmeyi amaçladıklarını altını çizerek, “Beşiktaş olsun Başakşehir maçı olsun tığ gösterdik ki herkesle başa çıkabiliyoruz. Başkaca rakipler bizden çekinerek heyetiyle oynuyor. O yüzden ego geçmiş 5 demiyorum, önceki 3’ü bu sene zorlayacağımızı düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Ertaç: “Hedefim sonuna büyüklüğünde şampiyonluğu kovalayabilmek”

Kaleci Ertaç Özbir, MKE Ankaragücü maçının devir beyninde beceri direktör Montella’nın kendilerine enformasyon yaparak taktiksel aynı değişikliğe gittiğini ve karşılaşmadan 3 puanla ayrıldıklarını aktardı.

Giresunspor maçına hazır olduklarına dikkati calip Ertaç, şu görüşlerini aktardı:

“Giresunspor maçı, ikinci yarının önceki mücadelesi olacak. İkinci yarılar değme ant daha pres beğenilen. Tığ dahi bunun bilincindeyiz. imdi çalışmamız, istememiz geçişsiz. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Giresunspor maçında da taraftarımız, yönetimimiz, topçu arkadaşlarımız ve ustalık heyetimizle bağlantı olup elde etmek istiyoruz. Çok erken bahsetmek istemiyorum çünkü tomar çok mufassal tıpkı maraton. Hedeflerimiz doğrultusunda geçmiş 3 tamam, önce 5 evet ama istem ister kim şampiyonluğa oynayalım, sonuç haftalara kadar bunu sürdürebilelim ve o yarışın içerisine girebilelim. Benim hedefim sonuna büyüklüğünde şampiyonluğu kovalayabilmek, o yarışın içerisinde olabilmek. İnşallah bunu dahi başarırız.”

Kaleci Ertaç, Adana Demirspor camiasına Avrupa’bile savaş etmenin yakışacağını kaydetti.

Mavi-lacivertliler taktik çalıştı

Açıklamaların adından gökçe-lacivertli topluluk, teknik yönetmen Vincenzo Montella yönetiminde pakt tesislerinde alıştırma gerçekleştirdi.

Pas ve koordinasyon çalışmalarıyla başlayan alıştırma, taktik çalışmalarıyla akıbet buldu.

Adana Demirspor, erte yapacağı antrenmanla Bitexen Giresunspor müsabakasının hazırlıklarını tamamlayacak.