ABD’li uygulayım bilimi devleri üçüncü çeyrek gelirlerini artırdı

Birlik dünyayı etkisi altına düzlük koronavirüs zımnında milyonlarca herif, evden mücahede sistemine geçti. Özellikle salgının etkisini kaba benzeri şekilde hisseden KÖLE’de, uygulayım bilimi devlerinin dokuz canlı bile salgından çığlık almadığı kilitsiz küreksiz ayrımsız şekilde belli oluyor. ABD merkezli uygulayım bilimi devleri Apple, Amazon, Facebook, Alphabet ve Twitter’ın yılın üçüncü çeyreğine ilgilendiren bilançoları açıklandı. Elkızı hep alay malay hangi şirket hangi kadar dirimsel elde etmiş ayrıntılı inceleyelim.
Apple’dan yapılan açıklamaya bakarak, bu yılın temmuz-ilkgüz dönemini bilançosunda dördüncü çeyrek altın yerine akseptans fail şirketin geliri, geçen senenin ayrımsız dönemine nazaran yüzdelik 1 artarak 64,7 bilyon dolara ulaştı. Müşareket, geçen yılın temmuz-ilkgüz döneminde 64 milyar dolar sağlık elde etmişti. Firmanın güzeşte yılın bire bir döneminde 13,7 bilyon dolar olan net sülale ise yüzde 7,4 azalarak 12,7 milyar dolara geriledi. Şirketin nasip başına familya bu dönemde 0,76 dolardan 0,73 dolara düştü.
Bu dönemde Apple’ın fikirli telefon satışları azaldı, tablet ve bilgisayar satışları arttı.Aynı dönemde iPad satışları yüzde 45,9 artışla 6,8 bilyon dolara, Mac satışlarının tutarı ise yüzdelik 29,2 artışla 9 milyar dolara ulaştı.
Amerikan e-ticaret devi Amazon’un satışları üçüncü çeyrekte dahi artmaya bitmeme etti. Şirketten yapılan açıklamaya bakarak, Amazon’un bu yılın temmuz-eylül döneminde elde ettiği gelir, geçen yılın aynı dönemine göre yüzdelik 37 artarak 96,1 milyar dolara ulaştı. Şirketin sabık yılın ayrımsız dönemindeki açık satışları 70 milyar dolar adına  açıklanmıştı. Amazon’un kemiksiz familya üstelik bu dönemde 6,3 bilyon dolara yükseldi. Şirketin geçen yılın ayrımsız döneminde elde ettiği kesin kar 2,1 bilyon dolar seviyesindeydi. Dünyanın genişlik balaban toplumsal paylaşım sitelerinden Facebook birlikte bu yılın üçüncü çeyreğinde gelirini ve karını zait ESIR’li şirketler ortada vadi alıyor.Facebook, sabık yılın üçüncü çeyreğinde 17,7 bilyon dolar dirimlik elde etmişti. Şirketin net ev üstelik bu çeyrekte yüzde 29 artışla 7,8 milyar dolara yükseldi. Müşareket, 2019’un orak ayı-ilkgüz döneminde 6,1 bilyon dolar net kar elde etmişti.
Google’ın anne kuruluşu Alphabet bile yılın ikinci çeyreğinde yaşanan düşüşün arkası sıra üçüncü çeyrekte dirimlik ve karını artırdı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Alphabet’in yılın üçüncü çeyreğinde elde ettiği sağlık güzeşte senenin tıpkısı dönemine bakarak yüzdelik 14 artarak 46,2 bilyon dolara daha çok. Firma, 2019’un temmuz-ilkgüz döneminde 40,5 bilyon dolar dirimlik açıklamıştı. Alphabet’in kemiksiz familya ise bu dönemde sabık senenin bir dönemine göre yüzdelik 59,1 artışla 11,2 milyar dolara yükseldi. Alphabet, geçen senenin üçüncü çeyreğinde 7,1 milyar dolar açık kar elde etmişti. Dünyaca adlı içtimai paylaşım zehir Twitter’ın ise yılın üçüncü çeyreğinde geliri arttı, familya ise azaldı.Şeriklik, 2019’un orak ayı-ilkgüz döneminde 823,7 milyon dolar dirimsel sağlamıştı. Şirketin bu yılın üçüncü çeyreğinde elde ettiği kar ise geçen yılın bire bir dönemine bakarak yüzdelik 22 azalarak 28,6 milyon dolara geriledi. Şirketin ocak sabık yılın üçüncü çeyreğinde 36,5 milyon dolar yerine açıklanmıştı. Instagram: @eshteknoloji
.