133. saatte mevrut tansık herkese imge oldu! Irmak Zenginlik ve ailesi enkazdan iyi çıkarıldı

7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin biçim üssü Kahramanmaraş’ta taharri istirdat çalışmaları sakır sakır sürerken, 133. saatte bir olağanüstü haberi elan geldi.

ÖNCE NEHİR ZENGINLIK ÇIKARILDI

Onikişubat ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesi’nde Kültür Merkezi arkasındaki tıpkı enkazda say yapan Manisa İmbat Madencilik, Yozgat Şeker Hastalığı, AFAD, Antalya JAK ve EROK Komutanlığı AFAD Taburu ekipleri, yaptıkları dinlemede belirleme ettikleri 3 kişiden önceki namına Irmak Naz Narlı’yı enkazdan çıkardı.

ANNE VE BABASI DA KURTARILDI

Çalışmalara devam eden ekipler, yaklaşık kem saat sonra Nehir Şimariklik’ın annesi Yalım ve babası Derviş’e da ulaştı. Yanık adına kurtarılan ana ve baba, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

ENKAZDA AİLEDEN BİR KİŞİ KALDI

Aynı aileden 3 kişiyi kurtaran ekipler ve Narlı ailesinin yakınları, iri bayram yaşadı. Ailenin farklı üyesi 22 yaşındaki İsmet Narlı’yı istirdat çalışmaları bitmeme ediyor.

YAŞAM ÜÇGENİ SAYESİNDE HAYATTA KALDILAR

Öte yandan, Narlı ailesinin yaşadığı Kültür Sitesi’nin binanın otopark kısmına büyüklüğünde çöktüğü belirtildi. Enkazda sıkışan ailenin, çevirgeç ve eşyalar ortada oluşan yaşam üçgeni sayesinde hayatta kaldığı anlatım edildi.